Tuğba Ekinci’nden tepki çeken sözler

Tuğba Ekinci’nden tepki çeken sözler

Şarkıcı Tuğba Ekinci, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla sık sık adından söz ettiren bir isim. Ekinci, bu paylaşımlarda yaptığı bazı açıklamalarla tepki çekmeyi de başardı.

Ekinci’nin tepki çeken sözlerinden bazıları şunlardır:

  • 2023 yılında yaptığı bir paylaşımda, “Ben Kürtleri sevmiyorum. Birbirimizi sevmek zorunda değiliz. Sizi sevmeyen olduğunda küfür kıyamet neden? Sizi sevmeyeni siz de sevmezsiniz olur biter.” ifadelerini kullandı. Bu paylaşımı, Ekinci’nin ayrımcı ve nefret söylemi içerdiği gerekçesiyle eleştirildi.
  • 2022 yılında yaptığı bir paylaşımda, “Erkekler, kadınlardan daha güçlüdür. Bu bir gerçektir. Bunu kabullenemeyenler, evrimi kabullenmeyenlerdir.” ifadelerini kullandı. Bu paylaşımı, Ekinci’nin cinsiyetçi olduğu gerekçesiyle eleştirildi.
  • 2021 yılında yaptığı bir paylaşımda, “Covid-19 aşıları, insanlığı yok etmek için tasarlandı. Bu bir komplo teorisi değil, gerçek.” ifadelerini kullandı. Bu paylaşımı, Ekinci’nin aşı karşıtı olduğu gerekçesiyle eleştirildi.

Ekinci’nin bu sözleri, birçok kişi tarafından tepkiyle karşılandı. Ekinci’nin takipçileri, bu sözler nedeniyle Ekinci’yi eleştirdi. Ekinci’nin bu sözleri, kamuoyunda da tartışmalara neden oldu.

Ekinci, bu eleştirilere rağmen paylaşımlarına devam ediyor. Ekinci, yaptığı açıklamalarla sık sık gündeme gelmeyi başarıyor.

bekircaglayan