Teknolojide Kadın Derneği Cumhuriyet’in 100. Yılında Lider Gençler Yetiştiriyor!

Teknolojide Kadın Derneği Cumhuriyet’in 100. Yılında Lider Gençler Yetiştiriyor!

Teknolojide Kadın Derneği (TKD), Türkiye’de teknoloji sektöründe çalışan ve çalışmak isteyen kadınları desteklemek ve güçlendirmek amacıyla 2019 yılında kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur. Derneğin misyonu, teknoloji sektöründe kadın liderliğini artırmak ve kadınların teknoloji alanındaki fırsatlara eşit erişimlerini sağlamaktır.

TKD, Cumhuriyet’in 100. yılında, teknoloji sektöründe liderlik edecek genç kadınlar yetiştirmek için bir proje başlattı. Bu proje kapsamında, Türkiye’nin en iyi 125 üniversitesinden 100 kadın ve 25 erkek öğrenci, teknoloji alanında uzmanlaşacak. Proje, 8 ay sürecek ve öğrencilere teknolojinin temelleri, yazılım geliştirme, veri bilimi, yapay zeka ve siber güvenlik gibi konularda eğitim verilecek.

Projenin amacı, teknoloji sektöründe kadın liderliğini artırmak ve kadınların teknoloji alanındaki fırsatlara eşit erişimlerini sağlamaktır. Proje kapsamında eğitim alan öğrenciler, teknoloji sektöründeki öncü şirketlerden staj ve iş imkanları da elde edecekler.

Proje, Türkiye’nin teknoloji alanındaki geleceğine önemli katkılar sunması bekleniyor. Proje sayesinde, teknoloji sektöründe liderlik edecek genç kadınlar yetişecek ve kadınların teknoloji alanındaki istihdam oranı artacak.

Projeye başvurular, 1 Şubat 2023 tarihine kadar devam edecek. Başvuru yapmak isteyen öğrenciler, TKD’nin internet sitesi üzerinden başvuru yapabilirler.

bekircaglayan

Bunlarda İlginizi Çekebilir