Kapalı köy okulunun bahçesinde toplanan kadınlar, çocukken ezberledikleri şiirleri okuyarak Cumhuriyet Bayramını kutladı

Kapalı köy okulunun bahçesinde toplanan kadınlar, çocukken ezberledikleri şiirleri okuyarak Cumhuriyet Bayramını kutladı

Tokat’ın Zile ilçesindeki bir köyde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamak için kadınlar, kapalı köy okulunun bahçesinde toplandı. Kadınlar, çocukken ezberledikleri şiirleri okuyarak, Cumhuriyet’in 100. yılını kutladı.

Kadınların şiir okuması, bir vatandaş tarafından cep telefonu ile kaydedildi. Görüntülerde, kadınlar, ellerinde Türk bayraklarıyla, okul bahçesinde bir araya geliyor. Kadınlar, sırayla şiirler okuyor ve alkışlarla destekleniyor.

Görüntüler, sosyal medyada büyük ilgi gördü. Birçok kişi, kadınların Cumhuriyet’e olan bağlılığını ve sevgisini takdir etti.

Köy sakinlerinden Ayşe Yılmaz, “Çocukken bu okulda okuduk. O zamanlar bu şiirleri ezberlemiştik. Bugün, Cumhuriyet’in 100. yılını kutlamak için bu şiirleri okumak istedik. Bu şiirler, bizim için çok anlamlı” dedi.

Köy sakinlerinden Fatma Kılıç ise, “Bu şiirler, bizim için bir anı. Bu anılarımızı, Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamak için tekrar hatırladık. Bu şiirler, bizim için çok değerli” diye konuştu.

bekircaglayan