Batmanlı kadınlar Fransa’da kadın girişimcilerle buluştu

Batmanlı kadınlar Fransa’da kadın girişimcilerle buluştu


Türkiye’nin Batman ilinden 20 kadın girişimci, Fransız kadın girişimcilerle bir araya geldi. Kadınlar, Paris’te düzenlenen bir etkinlikte iş ağlarını geliştirme ve yeni fırsatlar bulma fırsatı buldular.

Etkinlik, Türkiye’nin Paris Büyükelçiliği ve Fransız Kadın Girişimcileri Derneği (Femmes chefs d’entreprise) tarafından düzenlendi. Etkinlikte, Batmanlı kadınlar kendi işlerini ve deneyimlerini Fransız kadın girişimcilerle paylaştılar.

Batmanlı kadınlar, kendi işlerini kurmak ve geliştirmek için Fransa’daki kadın girişimcilerden ilham aldılar. Kadınlar, Fransa’da kadın girişimciliğin desteklenmesine ilişkin bilgi edindiler ve kendi ülkelerinde kadın girişimciliği geliştirmek için neler yapabileceklerini tartıştılar.

Etkinlik, Batmanlı kadınlar için önemli bir fırsat oldu. Kadınlar, iş ağlarını geliştirme ve yeni fırsatlar bulma şansı buldular. Kadınlar, Fransa’daki kadın girişimcilerden ilham alarak kendi işlerini geliştirme konusunda kararlı olduklarını söylediler.

Etkinliğe katılan Batmanlı kadınlardan biri olan Gülcan Arslan, “Bu etkinlik, bizim için çok önemli bir fırsattı. Kendi işimizi kurmak ve geliştirmek için ilham aldık. Fransa’daki kadın girişimcilerden çok şey öğrendik. Kendi ülkemizde kadın girişimciliği geliştirmek için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Diğer bir katılımcı olan Emine Karagöz ise, “Bu etkinlik, bizim için yeni kapılar açtı. Fransa’daki kadın girişimcilerle tanışarak, kendi işimizde neler yapabileceğimizi gördük. Fransa’da kadın girişimciliğin desteklenmesine ilişkin bilgi edinmemiz de çok faydalı oldu” diye konuştu.

bekircaglayan