A Milli Kadın Futbol Takımı, Uluslar B Ligi’ne yükseldi

A Milli Kadın Futbol Takımı, Uluslar B Ligi’ne yükseldi

A Milli Kadın Futbol Takımı, UEFA Uluslar C Ligi’nde oynadığı 4 maçta 3 galibiyet ve 1 beraberlik elde ederek grubunu lider tamamladı ve Uluslar B Ligi’ne yükseldi.

Milliler, gruptaki ilk maçında Gürcistan’ı 3-0, ikinci maçında Litvanya’yı 2-0, üçüncü maçında ise Lüksemburg’u deplasmanda 4-0 mağlup etti. Milliler, son maçında ise Lüksemburg ile 1-1 berabere kaldı.

Milli takımın Uluslar B Ligi’ne yükselmesi, Türk kadın futbolunun önemli bir başarısı olarak değerlendiriliyor. Milli takım, yeni ligde daha zorlu rakiplerle mücadele edecek ancak bu zorlukların milli takımı daha da geliştireceğine ve uluslararası alanda başarı şansını artıracağına inanılıyor.

Milli takımın Uluslar B Ligi’ne yükselmesinde önemli rol oynayan oyunculardan biri olan Birgül Sadıkoğlu, yükselmenin büyük bir başarı olduğunu belirterek, “Hedefimiz her zaman daha ileriye gitmek. Uluslar B Ligi’ne yükselmek, bu hedefe giden yolda önemli bir adım. Bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Milli takım teknik direktörü Necla Güngör, yükselmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Çok iyi bir grupta oynadık ve hedefimize ulaştık. Bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

bekircaglayan